Dobrze się wyspać

Długo nie mogli się zdecydować, jakie łóżka mają kupić do nowego mieszkania. Chodzili od sklepu do sklepu i już prawie stracili nadzieję na udany zakup, kiedy niespodziewanie dla nich samych trafili na kiermasz wyprzedający łóżka do sypialni . Zaraz też pojawił się obok zaciekawiony sprzedawca, próbujący namówić ich na najdroższe produkty z Łodzi. Młodzi, znani z dużej oszczędności poprosili o wskazanie na możliwie tanie łóżka, którym będzie w stanie dorównać ich skromny budżet. Sprzedawca polecił solidne i sprawdzone łóżka drewniane w umiarkowanej cenie.

okna

Oglądaniu nie było końca, prezentowały się wspaniale i elegancko. Nie wiedzieli, które łóżka wybrać, chodząc dookoła porównywali kolory oraz modele. A było w czym przebierać. Egzotyczne łóżka drewniane wykonane z bambusa w stylu azjatyckich zasłon okiennych a nawet drzewa kokosowego pachniały jeszcze słodkawo, podczas gdy ich kolory mieniły się jasno wśród promieni zachodzącego już słońca. Sprzedawca polecił sprawdzona sosnę podpowiadając, że to nasze rodzime drewno, z którego będą w pełni zadowoleni z takich zasłon okiennych jak Vitre. Dyskutowali między sobą czy lepiej wziąć łóżka drewniane sosnowe czy z dębu. W końcu wybór padł na staromodny buk w kolorze mahoniu. Sprzedawca pogratulował trafnego wyboru zachwalając mebel aż do samego wyjścia. Do domu wrócili zadowoleni a potem z niecierpliwością wyczekiwali ciężarówki z transportem. Panowie wnieśli meble jak należy, ostrożnie aby nie zadrasnąć delikatnej ramy drewnianej naszych rolet. Rozstawili konstrukcje w sypialni i pomogli również ustawić materac. Długo przykręcali odpowiednie śruby, gdyż nie mogli dopasować klucza.

Korzystali również z metalowych obcęgów oraz drewnianych kołków. Po skończonej robocie zostali na kawie i ciastkach dyskutując jakie mają najlepsze nogi. Nie stwierdziwszy niczego konkretnego podziękowali za gościnę i udali się do swojej ciężarówki przewożącej meble. Tego dnia musieli jeszcze wnieś kilka ciężkich szaf, figlarnych etażerek i orzechowych regałów na książki. Ponieważ lubili bardzo swoja pracę, chętnie opowiadali sobie różne historie i wspominali najdziwniejsze przedmioty jakie zdarzyło im się w życiu przewozić firmową ciężarówką.